اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی(ع) در تاریخ 26 آبان 1398 در اصفهان برگزار گردید .

 
دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(ع):
 

 

این کنگره با اهداف خاصی به مناسب یک هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی(ع) برگزار شد که تبیین نقش آموزه‌های علوی در جامعه امروز و تدام راه انقلاب اسلامی، زمینه ساز ظهور خلاقیت های جامعه فرهنگی است.

 

1082 اثر، 475 مقاله، 131 کتاب، 88 پایان نامه و 3 کتاب برتر به این کنگره رسیده است.

 

قرآن کریم، روایات و شواهد تاریخی از دلایل مرجعیت علمی حضرت علی(ع) است که در قرآن کریم در آیه 42 سوره رعد نیز به مرجعیت علمی امام علی(ع) اشاره شده است.

 

در این کنگره سعی شد مباحث به سمت علوم انسانی برود که از این مباحث بهره‌برداری شود و رویکردهای تاریخی، ولایی و علمی نیز در این کنگره مورد بحث و بررسی است.

 

در این کنگره از 9 ملیت شرکت کرده و همچنین 6 کمیسون برای بررسی مقالات تشکیل شد و 30 مرکز با این کنگره همکاری کردند که در نهایت اعطای نشان ولایت را به 14 نفر خواهیم داشت.

 

 

«کنگره دیدگاه های علوم قرآنی آیه ..فاضل لنکرانی» با حضور آیه ..اعرافی مدیر حوزه های علمیه و دکتر عباسی ریاست جامعه المصطفی(ص)  در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)  برگزار گردید 
 در این مراسم مقاله «اعجاز علمی قرآن در علوم طبیعی» از آقای عیسی نداقی دانش پژوه دوره دکتری قرآن وعلوم گرایش بهداشت و سلامت به عنوان مقاله برگزیده معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت 
همچنین دکتررضایی اصفهانی ریاست محترم مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث بعنوان نماینده جامعه المصطفی  مرکز همکار فعال کنگره  مورد تقدیر قرار گرفت

نرم‌افزار مهر قرآن با متن کامل ۹۶ عنوان کتاب در ۱۹۲ جلد از آثار محمدعلی رضایی اصفهانی و مجموعه آثار مرکز پژوهشی قرآن کریم المهدی به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، ترکی و تاجیکی در موضوعات خداشناسی، تفسیر و ترجمه قرآن تولید و به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

مرکز پخش : قم، خیابان سمیه، خیابان شهید رجایی، کوچه 4، پلاک 77 ـ شماره تماس 37734094 ـ 025


این نرم‌افزار به‌همت کارشناسان و محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و با همکاری مرکز تحقیقات قرآن کریم المهدی (عج)، نرم‌افزار مهر قرآن تولید است که در آن به موضوعاتی از جمله خداشناسی، تفسیر قرآن، ترجمه قرآن، تفسیر علمی قرآن، روش تفسیر، اعجاز قرآن، امام‌شناسی قرآنی، شبهه‌شناسی قرآنی، پرسش و پاسخ‌های قرآنی جوانان، قرآن و علوم انسانی، قرآن و علوم طبیعی (ریاضیات، هنر، نجوم، مدیریت، تربیت و پزشکی)، قرآن و مستشرقان و انس با قرآن از جمله موضوعاتی است که این نرم‌افزار حول آن‌ها به ارائه محتوا پرداخته است.

از جمله کتاب‌هایی که نرم‌افزار مهر قرآن در اختیار کاربر قرار می‌دهد می‌توان به کتاب تفسیر قرآن مهر‏ (۲۴ جلد)، پرسش و پاسخ‌های قرآنی جوانان (۱۲ جلد)، پژوهشی در اعجاز علمی قرآن (۲ جلد) و بررسی مبانی کتاب نقد قرآن (۲ جلد)، اشاره کرد.

در این نرم‌افزار مجموعه سخنرانی‌های رضایی اصفهانی و کارگاه‌های برگزارشده در مرکز پژوهشی قرآن کریم المهدی به همراه تصاویری از مدارک و آثار علمی، چهره‌ها و شخصیت‌ها، سفر‌ها و جلسات انجام‌شده توسط این مرکز در بخش «نگارخانه» این نرم‌افزار ارائه شده است.

جست‌وجو به روش‌های گوناگون در الفاظ و عبارات متن و فهرست کتاب‌های برنامه، قابلیت ارتباط و مقایسه بین متون، امکان محدود کردن دامنه نمایش و جستجو، دسترسی متن قرآن کریم، ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت‌نامه و نیز امکان یادداشت‌برداری ازجمله قابلیت‌های پژوهشی نرم‌افزار مهر قرآن است.

انتصاب شایسته جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی را به عنوان «رئیس مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث» جامعه المصطفی العالمیه (شامل چهار مدرسه قرآن و حدیث) تبریک عرض می‌نماییم.

 

امیدواریم در ظل عنایات ولی عصر(عج) توفیقات بیشتر در خدمت قرآن و اهل بیت(ع) و نظام اسلامی داشته باشند.

چاپ مجدد کتاب «قرآن و تربیت» (6 جلدی)

دوره 6 جلدی تفسیر موضوعی میان رشته‌ای قرآن و علوم با عنوان «قرآن و تربیت»، به قلم دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی تجدید چاپ گردید.

مركز پخش اصلی:

قم: انتشارات پژوهش‌های تفسیر و علوم قرآن: قم، خیابان سمیه، خیابان شهید رجایی، كوچه 4، پلاك 77.

تلفن، پیام‌گیر و نمابر: 37734094 ـــ  025، www.quransc.com

 

سایت های مرتبط

ارتباط با ما

ایمیل: info@rezaeesfahani.com

Rezaee.quran@gmail.com

تلفن تماس:

1ـ  02537110251 از ساعت 8 الی 14

2. تلفن تماس و دورنگار: 02537734094 از ساعت 17 الی 20

آدرس:

1ـ قم، میدان جهاد، مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره)، ساختمان نبیین، دفتر مدرسه عالی قرآن و حدیث، از ساعت 8 الی 14

2. قم، میدان رسالت، بلوار سمیه، خیابان شهید رجایی، کوچه 4، پلاک 77، از ساعت 17 الی 20